A jegybank tartja a kamatemelési menetrendet
A várakozásoknak megfelelően 4,3 százalék maradt az egyhetes betét kamata, jelenleg ez az irányadó ráta. Február 24-én várható emelés, az előző napi alapkamatemelés után.
A várakozásoknak megfelelően 4,3 százalék maradt az egyhetes betét kamata, jelenleg ez az irányadó ráta. Február 24-én várható emelés, az előző napi alapkamatemelés után.
A megelőző héthez képest változatlanul 4,3 százalékos kamattal hirdette meg a jegybank az egyhetes betéti tendert.
Már nem az alapkamat a fontos, de a Monetáris Tanács Teret nyitott a további emeléseknek.
Az MNB igazgatótanácsa egyhuzamban harmadik hete nem nyúlt az egyhetes betét kamatához (ami jelenleg az irányadó ráta): 4 százalékon tartják.
November közepe óta a jegybank először nem emelt az irányadó kamaton, az egyhetes betét rátáján. Az irányadó kamat így továbbra is 4 százalék.
Újra megemelték az egyhetes betéti tender kamatát.
Az egyhetes betéti tender kamat 3,8 százalék lett.
Sorozatban a negyedik héten emelte meg az MNB az egyhetes betéti tender kamatát, most már 3,3 százalék az irányadó kamat.
Hosszú kamatemelési ciklusra készül az MNB az alelnöke szerint, amíg sikerül letörni az inflációt. Virág Barnabás azt is mondta, kerülni fogják, hogy ide-oda rángassák az egyhetes betéti ráta kamatát.
3,1 százalékra emelte a jegybank az egyhetes betéti tender kamatát.
Az MNB 105 bázisponttal szélesítette felfelé a kamatfolyosót, helyet csinált a következő kamatemelésnek. Ami csütörtökön, december 2-án jöhet.
Egyre nagyobbra nyitja az ollót az MNB a 2,1 százalékos alapkamat és az immár 2,9 százalékos egyhetes betét kamata közt. Mivel utóbbi magasabb, az tekintendő irányadó rátának.
Egy hét alatt gyakorlatilag 0,7 százalékpontos kamatemelést hajtott végre a jegybank, a hírre erősödni kezdett a forint.
Romlottak az inflációs kilátások, novemberben 7 százalék lesz az átlagos áremelkedés, és csak lassan fog csökkenni, 2022-ben várhatóan nem is éri el a 3 százalékot. A jegybank hosszú, lassú kamatemelési ciklusra rendezkedik be, és újra elválasztja az alapkamattól az egyhetes betét kamatát, ahogy 2020 tavasza után. Ezzel egyrészt bújtatott kamatemelést hajt végre, másrészt rugalmas eszközhöz jut.
A pocsék nemzetközi hangulat a forint árfolyamának sem tesz jót, ráadásul egy napra van csak a jegybank kamatkörnyezet szempontjából meghatározó egyhetes betéti tendere.
Nem a Monetáris Tanács által meghatározott kamatkondíciókkal, hanem az igazgatóság által meghatározott egyhetes betéti tender kamatával avatkozik be a jegybank, ha kell. Ezt egyelőre az alapkamatnál magasabban tartják, és csak az infláció számít.